Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Єланецький район

Єланецький район

Єланецький район як адміністративно – територіальна одиниця утворений у вересні 1926 року. З 22 вересня 1937 року при створенні Миколаївської області район увійшов до її складу. Розташований в північній частині області. З північної сторони межує з Кіровоградською областю, зі сходу – з Новобузьким районом, з заходу – з Вознесенським та Братським районами, з півдня – з Новоодеським.

До залізничних станцій м Новий Буг – 55 км, м. Вознесенськ – 45 км, до обласного центру м. Миколаєва – 90 км.

Територія району – 1017,7 кв.м, що становить 4,13 % території області.

Населення району – 16 492 чол..

На території району 37 населених пунктів, включаючи районний центр – смт Єланець, які підпорядковані 12 місцевим радам.

Єланець – селище міського типу, центр району. Розташований на березі річки Гнилий Єланець на відстані 90 км від обласного центру в його північній частині. Населення складає 5,1 тис. чоловік.

Клімат помірно-засушливий. Грунт – чорнозем звичайний середньо – та малогумусний. На території району виявлено родовища граніту, кріолінової глини, піщанику.

Водні ресурси (р.Гнилий Єланець, р.Громоклея, ставки) – 1075,43 га.

Лісові масиви (полезахисні смуги, лісовий фонд) – 4786,5 га.

На території Єланецького району працюють відділення "Приватбанку", банку "Райфайзен Банку Аваль", "Ощадного банку України", "Укрінбанку".

Структура закладів культури складається з 22 клубних та 19 бібліотечних закладів, дитячої школи мистецтв, дитячої семирічної музичної школи, одного історичного та трьох краєзнавчих музеїв.

В смт Єланець функціонує районний стадіон "Колос" на 700 місць.

Серед об'єктів туристичного інтересу Єланецького району чільне місце займає природний заповідник "Єланецький степ", створений Указом Президента України від 17 липня 1996 року №575/96 на території двох районів Миколаївської області: Єланецького та Новоодеського, загальною площею 1675,7 га. Територія заповідника, незважаючи на відносно невеликі розміри, характеризується значним біотопічним різноманіттям.

Тут представлені справжні степи (pізнотpавно-типчаково-ковиловий та його кам’янисті різновиди), лучні степи, деревно-чагарникові зарості. Серед рослинних угруповань, за даними Літопису природи в заповіднику виявлено близько 400 видів судинних рослин.

Тваринний світ, за попередніми даними, представляють приблизно 1500 видів безхребетних тварин, з них 158 видів є рідкісними або регіонально рідкісними і потребують охорони. Більше третини їх занесено до "Червоної книги України" і до Європейського червоного списку.