Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Снігурівський район

Снігурівський район

Снігурівський район утворений у 1923 році. З 22 вересня 1937 року при створенні Миколаївської області Снігурівський район увійшов до її складу. Розташований у південно-східній частині Миколаївської області. З північної сторони район межує з Березнегуватським та Баштанським районами, зі сходу – з Б.Олександрівським, Береславським районами Херсонської області, з заходу - з Жовтневим та Баштанським районами Миколаївської області, з південної сторони – Білозерським районом Херсонської області.

Територія району - 1350,2 кв. км, що становить 5,5% території області.

Населення району – 46,9 тис. чол..

На території району 59 населених пунктів, включаючи районний центр – м. Снігурівку та 58 сіл, які підпорядковані 20 місцевим радам.

Місто Снігурівка – районний центр, розташований у південно-східній частині Миколаївської області, на правому березі річки Інгулець, за 75 км від обласного центру та 55 км. Населення міста – 14,8 тис. чоловік.

Рельєф району переважно рівнинний з незначними перепадами в басейні річки Інгулець.

Клімат помірно-континентальний, сухий, грунт – причорноморський суглинистий чорнозем. Відчувається дефіцит місцевих водних ресурсів. Корисні копалини представлені, головним чином, нерудними родовищами - піском, глиною, бутовим каменем. Виявлено горизонти мінеральних вод хлоридно-сульфатно-натрієвого складу.

Водні ресурси (р. Інгулець, р. Висунь, ставки, канали) – 4005 га.

Лісові масиви (полезахисні смуги, гаї та інше) -3581 га

Природні та кліматичні умови сприятливі для розвитку сільського господарства. Загальна площа сільгоспугідь по району складає 107,9 тис.га, з них 105,8 тис.га ріллі, на одного мешканця району припадає 2,3 га ріллі.

В районі налічується 414 км доріг, в тому числі з твердим покриттям – 296 км. В м.Снігурівці – 64,55 км, в тому числі з твердим покриттям – 58,45 км. По території району проходить залізниця, яка забезпечує рух в напрямках Миколаїв – Кривий Ріг, Херсон – Каховка.

На території Снігурівського району працюють відділення "ПриватБанку", банку "Райффайзен Банк Аваль", Ощадного банку України, "Імексбанку".
Структура закладів культури складається з 37 клубних та 36 бібліотечних закладів, дитячої семирічної музичної школи та районного історико-краєзнавчого музею.

В м. Снігурівці функціонує районний стадіон "Колос" на 10 тисяч посадкових місць.

Природно-заповідний фонд Снігурівського району представлений ботанічними парками "Кримки", "Єлізаветівки", "Лощини", "Афанасіївки" та "Івано-Кепино". Найбільшими серед них є "Кримки" площею 7,0 га , "Єлізаветівка" - 10,0 га та "Лощина" - 15,0 га.

В Снігурівці проводиться фестиваль хорових колективів "Моя ти земле, калинова", в якому приймають участь учасники художньої самодіяльності Миколаївської та Херсонської областей.