Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/maspa/domains/tic.mk.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 252 Новобузький район
Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Новобузький район

Новобузький район

Новобузький район утворений у 1922 році. З 22 вересня 1937 року при створенні Миколаївської області район увійшов до її складу.

Район розташований в східній частині Миколаївської області, займає площу 12,4 тис. км, що складає 5,1% від загальної території області ,межує з Баштанським, Казанківським, Єланецьким, Березнегуватським районами Миколаївської області та Устинівським і Бобринецьким районами Кіровоградської області. Через районний центр м. Новий Буг проходить автомагістраль державного значення Миколаїв-Дніпропетровськ, в 5 кілометрах від міста проходить гілка Одеської залізниці. Відстань від м. Миколаєва по шосейних дорогах – 105 км. Площа Новобузького району становить 1243,8 кв. км. В районі налічується 1 місто і 57 сіл, які входять до складу 13 територіальних громад.

В районі проживає 32,4 тис чол. м. Новий Буг – районний центр, населення міста – 15,8 тис. осіб.

Рельєф району переважно рівнинний. Клімат помірно-континентальний, сухий, грунт – суглинистий чорнозем Відчувається дефіцит місцевих водних ресурсів. Корисні копалини представлені, головним чином, нерудними родовищами. Водні ресурси – річкою Інгул. Природні та кліматичні умови сприятливі для інтенсивного високоефективного розвитку сільського господарства.

На території Новобузького району працюють відділення "Приватбанку", "Ощадного банку", "Укрпромбанку", "Райффайзен Банк Аваль", банку "Надра", "Укрсиббанку".

Структура закладів культури складається з 30 клубних та 22 бібліотечних закладів, дитячої школи мистецтв, кінотеатр "Інгул", районного історико-краєзнавчого музею, дитячого містечка "Країна чудес". В м. Новий Буг функціонує районний стадіон "Колос".

Засоби масової інформації у районі представлені районною газетою "Вперед".

Окрасою району є історична та архітектурна пам’ятка – Жіночий Свято Михайлівський монастир Української православної церкви у с. Пелагеївка. Це пам’ятник архітектури початку ХХ століття. Цей храм є самим найвеличнішим і найбагатостраждальнішим в нашій області, зведений на честь Пелагеї її чоловіком та двома синами на згадку про свою кохану дружину та люблячу матір. Будівництво храму було закінчено у 1904 році. Церква трьохпристольна та дванадцятикупольна. З 1996 року там організовано жіночий монастир. У монастирі дві чудотворні ікони: ікона Володимирської Божої Матері та ікона ХVІ сторіччя із зображенням страждань Ісуса Христа.

На території Новобузького району розташований регіональний ландшафтний парк "Приінгулля" (3152,7 га) створений 17 грудня 2002 р. В межах РЛП знаходяться два заказники: гідрологічний "Софіївське водосховище" та ботанічний "Пелагіївський" .

Об'єктами туристичного інтересу є :

 • Новобузький дендрарій;
 • Софіївське водосховище та гребля;
 • Скелі Пугач, "Скамянілих богатирів";
 • Грушкуватий та Чабанський ліси;
 • Щорсівський парк (колишній панський маєток);
 • Старовинний дуб в с. Дмитрівка;
 • Старовинні склади Бронштейна (батько Троцького), м. Новий Буг;
 • Свято-Духівська церква, с. Новодмитрівка;
 • Церква Петра і Павла поч. ХІХ ст., м. Новий Буг;
 • Маєток (нині гімназія) кін. ХІХ ст., м. Новий Буг;
 • Садибний будинок ХІХ ст., с. Баратівка;
 • Народний історичний музей м. Новий Буг.