Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Миколаївський район

Миколаївський район

Миколаївський район як адміністративно-територіальна одиниця утворений у березні 1923 року. Розташований на півдні Миколаївської області, межує з Очаківським і Березанським районами, а по акваторії річки Південний Буг та Бузькому лиману – з Новоодеським, Жовтневим районами та містом Миколаєвом. Відстань від м. Миколаєва – по шосейних дорогах – 2 км, залізницею – 15 км.

Територія району – 1429,9 кв. км.

Населення на 1 червня 2007 року – 32,4 тис. чоловік.

На території району розміщені 52 населених пункти, які підпорядковані одній селищній та сімнадцяти сільським радам. 39 населених пунктів повністю газифіковано.

Рельєф району переважно рівнинний. Клімат помірно-континентальний, сухий, грунт – причорноморський суглинистий чорнозем. Корисні копалини представлені, головним чином, нерудними родовищами – піску, глини, цегельної сировини, цементної сировини, пиляного вапняку.

Водні ресурси (р.Південний Буг, ставки) – 4841,65 га .

Лісові масиви (полезахисні смуги, гаї та інше) – 4112,34 га .

Природні та кліматичні умови сприятливі для розвитку сільського господарства. Загальна площа сільгоспугідь – 106,09 тис.га.

В районі налічується: доріг загального користування 274,8 км; доріг відомчого користування – 214,2 км, в т ч з твердим покриттям – 191,1 км. По території району проходять магістралі Миколаїв – Одеса, Миколаїв – Очаків, Миколаїв – Веселинове. Діють залізничні станції Трихати, Ясна Зоря, Зелений Гай (Херсонське відділення Одеської залізниці).

На території районі функціонують 17 будинків культури, 16 сільських клубів, районна дитяча музична школа, 23 бібліотеки, 7 музеїв, з них 2 мають звання "народного".

До взірців церковної архітектури району доцільно віднести церкви, що розташовані в селі Нечаяне це кам'яна однопрестольна церква та в селі Петрово-Солониха.

Серед історичних пам’ятників району особливе місце займає меморіальний комплекс на честь подій Великої Вітчизняної війни розташований в с. Ковалівка на березі Південного Бугу в місці форсування Радянською Армією річки в ході Великої Вітчизняної війни. Пам’ятка задумана як епізод битви на Андріївсько-Ковалівському плацдармі у липні 1944 р.

Об'єктами туристичного інтересу є :

  • Кірха ХІХ ст. (с. Новоселівка);
  • Земська школа кін. ХІХ ст. (с. П. Солониха);
  • Садиба астронома О.В. Бредіхіна (с. П. Солониха);
  • Садибний будинок 2 пол. ХІХ ст. (с. П. Солониха);
  • Житловий флігель 2 пол. ХІХ ст. (с. П. Солониха);
  • Миколаївська церква 1860-1890 рр. (с. Стара Богданівка);
  • Кірха кін. ХІХ ст. (с. Степове).
  • Лісництво та мисливське господарство (с. Ковалівка);
  • Мисливське господарство (с. П. Солониха).