Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Казанківський район

Казанківський район

Казанківський район утворений у 1923 році. Розташований у північно-східній частині Миколаївської області. Район межує з Долинським і Устинівським районами Кіровоградської області, з Криворізьким і Широківським районами Дніпропетровської області, Архангельським районом Херсонської області, з Новобузьким та Березнегуватським районами Миколаївської області.

Територія району – 1349,2 кв. км, що становить 5.3% території області.

Населення району – 21,4 тис.чол..

На території району 70 населених пунктів.

Смт Казанка – районний центр, розташований у північно-східній частині Миколаївської області, на берегах річки Висунь.

Рельєф району переважно рівнинний.

Клімат помірно-континентальний, сухий, грунт – чорнозем звичайний.

Водні ресурси (р. Висунь, ставки) – 1568 га.

Лісові масиви (полезахисні смуги, гаї та інше) – 9710 га

На території району знаходяться запаси кам’яно-облицювального граніту біля сіл Новоданилівка та Малофедорівка, каменя будівельного на території Каширівської та Володимирівської сільських рад. По території району проходить аміакопровід.

Кліматичні умови сприятливі для розвитку сільського господарства.

В районі налічується 443 км доріг.

На території Казанківського району працюють відділення "ПриватБанку", банку "Райфайзен Банку Аваль", "Ощадного банку України".
Структура закладів культури складається з 23 клубних та 23 бібліотечних закладів, дитячої районної музичної школи та народного історичного музею.
В смт Казанка функціонує районний стадіон "Колос".

Казанківський район багатий на природно-заповідні місця, серед яких особливе місце замають ботанічний пам’ятник природи місцевого значення "Рубанівський ставок", який з "Володимирівська дача. Степок" (с. Володимирівка) – один з найкрупніших південних масивів лісу в Миколаївській області. Площа заказника – біля 1300 га.

Крім вищезазначених об’єктів в Казанківському районі діють ще такі природні об’єкти як: ландшафтно-ботанічний заказник місцевого значення "Водоспад" (с. Великофедорівка), ботанічний заказник місцевого значення "Скобелівська балка" (с. Скобелеві), пам’ятник природи місцевого значення "Каширівка" (с. Каширівка), ботанічний заказник місцевого значення "Мар'яновський" (с. Марянівка), ландшафтно-ботанічний заказник "Попова дача" (смт Казанка).

Смт Казанка було свідком однієї з найбільших в період визволення Миколаївщини від фашистських загарбників військових операцій – Березнегувато-Снігурівської. Про ці події свідчать пам’ятні знаки, розташовані на території району.

Історичне значення для району має село Скобелеве, як місце відомої в історичній і краєзнавчій літературі "битві на Кодимі", яка відбулася у 1693 році між козацьким полковником Семеном Палієм та татарами. Встановлено пам'ятний знак на місці цієї битви.