Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Жовтневий район

Жовтневий район

Жовтневий район заснований у 1939 році.

Він розташований на півдні Миколаївської області. Межує зі Снігурівським, з Баштанським, Новоодеським, Миколаївським та Очаківським районами Миколаївської області, на півдні – з Білозерським районом Херсонської області. Західну частину району омивають води Бузького лиману, через північно-західну його частину протікає ріка Інгул.

Через район проходять залізничні магістралі Миколаїв – Долинська, Миколаїв – Херсон, Миколаїв – Нова Каховка, Миколаїв – Одеса, автошляхи: Миколаїв – Кривий Ріг, Миколаїв – Снігурівка, Ростов – Одеса – Рені. Район має широку мережу місцевих автошляхів з твердим покриттям. На території району розташовані 5 залізничних станцій, діє 2 морських порти, всі села пов’язані з районним і обласним центрами залізничним та автобусним сполученням.

Жовтневий район займає понад 1 тис.460 кв.км (6,5% території області).

Населення - 51,9 тис.осіб.

Центр району – м. Миколаїв (до 1972 року – м. Жовтневе, яке увійшло до складу обласного центру). В районі 44 населених пункти, Жовтнева районна рада, 19 сільських рад та 2 селищні ради. Всього в Жовтневому районі працює 42 промислових підприємства, з них великих – 12. Основним напрямком розвитку промислової галузі району є переробна промисловість, яка складає 100% виробленої продукції.
В районі налічується 684,7 км доріг, в т.ч. з твердим покриттям – 483,04км.

Культурно-освітню роботу ведуть районний Будинок культури та 30 сільських клубів і Будинків культури, 27 бібліотек, пам’ятників історії – 62, пам’ятників архітектури – 8, пам’ятників монументального мистецтва – 8, пам’ятників археології – 374. Бази відпочинку – на території Лиманівської сільської ради; Будинок рибалки "Лимани", яхт-клуб "Лимани", "Руська коса", "Альонушка", "Маяк", будується готель "Інгул" на 35 місць в с. Зайчевське, завершуються роботи з реконструкції адмінкорпусу під готельно-розважальний комплекс в с. Луч. Це сучасний аквапарк, розташований на площі 14 га. Вся територія поділена на сектори: стадіон, тенісний корт, алея для верхової їзди, плавальний басейн, водоймище для риболовлі, санітарна зона, житлові будинки.

З метою розвитку у районі фізичної культури працює районне відділення ФСТ "Колос", ДЮСШ "Родина" в с. Пересадівка.

На території Жовтневого району розташовано багато церков. Найдавнішою з них є церква в селі Лимани, що носить назву Преображення Господнього. Її було збудовано у 1772 році. Досить популярною залишається Миколаївська церква, яка знаходиться в селі Бормашово і побудована у 1833 році на честь Святого Миколи Чудотворця. Дуже важливими з історичної точки зору є церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що розташована в селі Калинівка і була побудована у 1805 році та Свято-Миколаївська побудована в селі Мішково-Погорілово у 1898 році.
Об'єктами туристичного інтересу є :

  • Церква 1830-1850 рр. (с. Зайчевське);
  • Садибний будинок 1812 р. с. Мішково-Погорілово;
  • Борщовий фестиваль в с. Лимани.