Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Врадіївський район

Врадіївський район

Врадіївський район, як адміністративно-територіальна одиниця утворений у 1923 році. Район розташований у північній частині Миколаївської області. Межує: на заході та півдні з Одеською областю, на півночі – з Кривоозерським районом, на сході з Доманівським районом Миколаївської області. Територія району 800,1 кв. м..

Населення району – 19,4 тис.чол..

На території району 37 населених пунктів, 11 сільських та 1 селищна рада.

Смт Врадіївка – районний центр, розташований у північній частині Миколаївської області. На території району розташовані: 4 басейни малих річок (Кодима, Чічіклея, Черпалка, Бакшала), які мають прибережну зону, водозабір з них не проводиться. В районі нараховується 76 ставків.

Клімат помірно-континентальний, сухий, грунт переважно чорноземний. На території району є родовища корисних копалин, основні будівельні матеріали: цегельночерепична сировина та будівельні піски. Сировиною для цегельночерепичного виробництва є четверткові суглинки та червонобура глина. Вздовж берега річки Кодима знаходяться родовища пісків глибиною до 50 м. Виявлено горизонти мінеральних вод хлоридно-сульфатно-натрієвого складу на території с. Новопавлівка.

Водні ресурси – 385,7 га.

Лісові масиви (полезахисні смуги, гаї та інше) – 6651 га

Природні та кліматичні умови сприятливі для розвитку сільського господарства. Загальна площа сільгоспугідь по району складає 28939 га, з них 50101 га ріллі.

В районі налічується 307,91км доріг (місцевого значення – 177,1км, загального користування – 202 км).

Протяжність залізничних колій складає 360,91 км.

На території Врадіївського району працюють відділення "ПриватБанку", банку "Райфайзен Банку Аваль", "Ощадного банку України", "Надра Банку" та "Дельта Банку".

Структура закладів культури складається з 21 клубних та 19 бібліотечних закладів, дитячої семирічної музичної школи та районного історико-краєзнавчого музею.

В смт Врадіївка функціонує районний стадіон "Колос" на 3 тисячі місць.