Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Вознесенський район

Вознесенський район

Вознесенський район, як адміністративно-територіальна одиниця існує з 1923 року. Він розташований у центральній частині Миколаївської області, межуючи з Первомайським, Арбузинським, Єланецьким, Новоодеським, Доманівським, та Братським та Веселинівським районами.

Територія району - 1391,9 кв. км, що становить 6% території області.

Населення району складає 32,5 тис.чол..

На території району 47 населених пунктів.

Місто Вознесенськ розташоване за 97 км від обласного центру.

Корисні копалини представлені, головним чином, нерудними родовищами.

Водні ресурси – річки Південний Буг, Мертвовод, Арбузинка.

Основні напрями розвитку полягають в виробництві товарів народного споживання, продовольчих і непродовольчих товарів.

Серед промислових підприємств району основного кола 31% - це підприємства добувної промисловості, 69% - переробної промисловості.

В районі налічується 600,4 км доріг.

На території Вознесенського району працюють відділення "ПриватБанку", Ощадбанку, "Райфайзен Банку Аваль", "Промінвестбанку".

Структура закладів культури складається з 26 клубних та 26 бібліотечних закладів, 2-х дитячих шкіл мистецтв.

Вознесенський район є справжньою природною скарбницею Миколаївщини. До його скарбів безумовно відноситься регіонально-ландшафтний парк Гранітно-степове Побужжя, як один із найстаріших ділянок суші Європи. Ця місцевість не занурювалась у морські глибини протягом 60 мільйонів років. Рівнинний і спокійний Південний Буг тут перетворюється на гірську річку. Від Мигії до Олександрівки, майже протягом 40 кілометрів, Буг тече в крутих кам'янистих берегах, створюючи вузьку каньйоноподібну долину.

В межах РЛП "Гранітно-степове Побужжя" знаходиться низка природоохоронних об’єктів, які були створені до організації ландшафтного парку. Це геологічні пам'ятки природи "Протичанська скеля" та "Турецький стіл", іхтіологічний заказник "Південнобузький", ботанічна пам'ятка природи "Гирло р. Бакшала", заповідне урочище "Лівобережжя".

Справжнім багатством засушливих південних степів є Трикратський ліс, що бере свій початок одразу за селом Трикрати. Ліс було насаджено у 70-х роках ХІХ століття графом В.П. Скаржинським. Складається ліс з двох урвищ – "Василева пасіка" і "Лабіринт", які охороняються законом і мають категорію державних заповідних урочищ.

Серед об'єктів туристичного інтересу помітне місце займає Рацинська дача. Це лісовий масив, розташований поблизу с.Трудове і займає площу 1780 га. "Рацинська дача" охороняється законом як пам'ятник степового лісорозведення і переведена в категорію державного заказника. Гордість "Рацинська дача" – березовий гай та стадо бізонів.

Унікальним природним комплексом є Актовський каньйон (Малий Крим), він виникає там де річка Арбузинка ділить каньйон навпіл, створюючи ландшафти, що мають особливу екологічну, естетичну та історичну цінність. Каньйон займає площу понад 250 га. Гранітні скелі сягають подекуди 30-50 метрів заввишки.