Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Братський район

Братський район

Братський район створено в березні 1923 року, територія району в сучасних межах складає 1,1 тис. кв. км.

Район межує з Бобринецьким та Новоукраїнським районами Кіровоградської області, з Арбузинським, Вознесенським та Єланецьким районами Миколаївської області.

Територією району протікає 3 річки: Мертвовід, Костувата, Комишувата.

Корисних копалин немає.

Серед зональних типів ґрунтів у районі переважають чорноземи звичайні. Природні та кліматичні умови сприятливі для інтенсивного високоефективного розвитку сільського господарства. Територія розташована в посушливій зоні, відчувається дефіцит місцевих водних ресурсів. На території району 4899 га лісів, із них 1546 – державні ліси, 3353 га належать господарствам.

Чисельність наявного населення становить 19,6 тис.чол..

В усіх сферах економічної діяльності зайнято 9,7 тис. чоловік. У складі району 58 сіл і одне селище міського типу, які об’єднуються однією селищною і 15 сільськими радами.

Селище Братське розташоване на березі річки Мертвовід (притока річки Південний Буг) в 131 км на північ від обласного центру м. Миколаєва і має з ним транспортні зв’язки - автомобільними дорогами обласного значення. В 25 км від північно-західної частини селища знаходиться залізнична станція Людмилівка.

Промислову продукції в районі випускають 4 суб’єкти господарювання: 2 промислових підприємства (ВТЗКП "Відродження", ВАТ "Братський сир завод") та підсобні підрозділи двох сільськогосподарських товариств: СТОВ ім. Мічуріна, ССПП "Куйбишева".

На території району нараховується 244,5 км автомобільних доріг, що знаходяться на утриманні та обслуговуванні Братського райавтодору, 308 км – комунальних доріг, 167 км – відомчих (технологічних) доріг, 19 мостових споруд та 1 шляхопровід.

Фінансові структури в районі представлені відділеннями: Приватбанку, "Райффайзен банк Аваль", Ощадбанку України, а також 2 філіями кредитних спілок.

В районі діє районний оздоровчий табір "Лісова казка", де щороку під час літніх канікул оздоровлюється близько 500 дітей.

Функціонує районний Будинок культури, кінотеатр на 300 місць, 22 сільських будинки культури, 9 клубів, одна районна та 24 сільських бібліотек. В районі працює 7 народних колективів: народний ВІА "Промінь"; народний театр мініатюр "БЕМС"; народний хоровий колектив; народний вокальний ансамбль української пісні "Берегиня"; народний театральний колектив; народний ВІА "Добробут"; народна дитяча художня студія "Джерельце".