Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Березнегуватський район

Березнегуватський район

Березнегуватський район знаходиться у південно-східній частині Миколаївської області, на межі з Херсонською і Дніпропетровською областями, межує з Казанківським, Новобузьким, Баштанським та Снігурівським районами.

Геополітичне положення району дуже вигідне. Районний центр – смт Березнегувате займає майже центральне положення на своїй території і практично рівновіддалений (90-100 км) від трьох індустріально і культурно розвинутих міст Півдня України – Миколаєва, Херсона і Кривого Рогу, загальна чисельність населення яких перевищує 1,5 млн. чол.

По периметру території району на відстані 25-45 км від райцентру знаходиться 6 залізничних станцій – Снігурівська, Явкінська, Новобузька, Білокриницька та Калініндорфська. Крім того, Березнегувате має свою власну залізничну станцію.

Площа району складає 126372 га (1,26 тис. кв. км.), з них площа сільськогосподарських угідь – 114,2 тис. га.

Населення району складає 21,7 тис..

На сьогоднішній день в районі налічується 43 населених пункти, включаючи районний центр – смт Березнегувате, які підпорядковані 15 місцевим радам (14 сільським та 1 селищній).

Лісовий фонд ледь перевищує 7 тис. га.

Територією району протікає дві річки – Інгулець (притока Дніпра) та Висунь (притока Інгульця). Річка Добра – пересихаюча.

Клімат помірно-континентальний, ґрунти в переважній більшості – південні чорноземи. До 20% земель району різного ступеня еродовані.

В районі налічується 469,7 км доріг, в тому числі з твердим покриттям – 140,9 км.

На території Березнегуватського району працюють відділення "Приват Банку", "Райффазенбанку Аваль", "Ощадного банку України".

Структура закладів культури складається з 22 клубних та 16 бібліотечних закладів, дитячого початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу, районного народного історичного музею.

В смт Березнегувате функціонує районний стадіон "Колос" на 350 посадкових місць.
На території Березнегуватського району знаходяться декілька природних урочищ "Мурахівська балка", "Висунське", "Пришибське", "Яковлівське" та "Біла криниця". На території соснового урочища Біла Криниця знаходиться районна дитяча оздоровча база відпочинку ім. Башкірова, яка була заснована у 1988 році.

Об'єктами туристичного інтересу є :

  • Свято-Воскресенська церква в смт Березнегуватому.
  • Покровська церква в с. Висунську.
  • Церква святого Миколи Чудотворця вперше згадується у 1801 році.