Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/maspa/domains/tic.mk.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 252 Березанський район
Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Березанський район

Березанський район

Березанський район як адміністративно-територіальна одиниця утворений у 1923 році.

Розташований на південному заході Миколаївської області.

Район межує з Веселинівським, Очаківським районами Миколаївської області та Комінтернівським районом Одеської області. З півдня район омиває Чорне море.

Територія району займає площу 1378,2 кв. км.

Населення району - 24,4 тис. чоловік.

Селище міського типу Березанка – районний центр, розташований в південно-західній частині Миколаївської області в долині річки Сосик .

Клімат району континентальний, дуже теплий, посушливий.

Корисні копалини представлені головним чином нерудними родовищами. Є мінеральні води хлоридно-гідрокарбонатно-натрієвого складу.

Природні та кліматичні умови сприятливі для розвитку сільського господарства.

В районі працює 1138 суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, наданні побутових, транспортних послуг та інше. Зареєстровано 183 малих підприємства.

В районі налічується 288,9 км доріг з твердим покриттям. По території району проходить автотраса Одеса – Новоазовськ.

Працюють відділення банків "Райффайзен Банк Аваль", "Надра", Ощадного банку, "Приватбанку".

Структура закладів культури складається з 24 клубних та 20 бібліотечних закладів, дитячої семирічної музичної школи та районного історико-краєзнавчого музею.

В смт Березанці функціонує районний стадіон "Фортуна".

Південна частина Березанського району це потужний туристично-рекреаційний та курортно-оздоровчий комплекс, основу якого складають два найбільших курорти Коблево та Рибаківка, де розміщено 167 баз відпочинку.

Курорт Коблеве розташований на Чорноморському узбережжі Миколаївської області, в 4-х км від траси Одеса-Миколаїв та являє собою зосередження пансіонатів та баз відпочинку, розтягнутих по прибережній смузі на 6 км. В зоні відпочинку Коблево працюють 83 бази відпочинку, пансіонати та інші закладів розміщення.

До зони відпочинку прилягає Тилігульський лиман. Тилігульський лиман з піщаними косами і степовими ділянками площею 8195,4 га був взятий під охорону в 1995 році. В Тилігульському лимані розвідане одне з найбільших у світі родовище лікувальних грязей, які поки що не використовуються.

Курорт Рибаківка розташований в екологічно чистому районі на березі Чорного моря в тихій, затишній бухті, з піщаними пляжами та теплим ласкавим морем. Вздовж берега простягнулась широка смуга соснового ліса. Поряд заходиться лікувальне грязе-сольове озеро Тузли. Грязелікування – це один з перспективних напрямків розвитку курорту. В зоні відпочинку Рибаківка свої послуги відпочиваючим пропонують 65 баз відпочинку та пансіонатів. Приємному та комфортному відпочинку сприяє розвинута інфраструктура курортної зони.