Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Баштанський район

Баштанський район

Дата утворення Баштанського району – 1926 рік.

Основна частина населених пунктів району є козацькими поселеннями періоду Запорізької Січі.

Баштанський район знаходиться у східній частині Миколаївської області. Займає площу 170 тис. 616 га. В районі 60 населених пунктів (місто Баштанка і 59 сіл). Він лежить у межах Причорноморської низовини, рельєф низовинний, слабо розчленований. З корисних копалин значення мають поклади піску та глини.

Головна річка Інгул (з притокою Громоклеєю) впадає у Бузький лиман Чорного моря. Малі річки влітку пересихають. Основний земельний фонд складають південні чорноземи.

В районі 263,4 км доріг місцевого значення, 47,3 км автомобільних шляхів загальнодержавного значення, 614,6 км доріг загального користування.

На території Баштанського району одна міська рада – Баштанська, 19 сільських рад та 60 населених пунктів.

Кількість населення - 39,1 тис. чол..

Культуросвітню роботу проводять 27 клубних та 26 бібліотечних закладів, дитяча музична школа в м. Баштанці та 4 її філіали в селах Інгулка, Піски, Виноградівка, Лоцкине. В м.Баштанка є 2 Будинки культури, кінотеатр.

Функціонує районний краєзнавчий музей, музей історії села Привільне, музей образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва в с.Христофорівка Створено відповідну спортивну базу: 2 стадіони з трибунами на 1500 місць, 53 спортивні майданчики, 23 футбольних поля, 30 спортивних залів. В м. Баштанці є спортивний комплекс, дитяча юнацько-спортивна школа, невеликий готель, працює 9 банків та Ощадбанк з розвиненою мережею філіалів у сільських населених пунктах.

Баштанський район славиться своїми архітектурними пам'ятками, серед яких особливе місце займають: церква на честь Святого Миколи Чудотворця, яка була збудована ще у 1815 році, а з 1906 року при ній діяла приходська школа та церква Святого Апостола Андрія Первозваного, що була збудована в селі Піски у 1896 році.

У Баштанському районі є природні заказники місцевого значення по охороні та збереженню зональної рослинності та рельєфу.

1. Ландшафтно-ботанічні заказники:

Лісове урочище "Мар’ївське" (площа 388 га.), "Христофорівські плавні" (200 га.), "Інгульський" (26 га.), "Привільне" (12 га.).

2. Ботанічні заказники:

"Добра Криниця" (20 га.), "Балка Лозноватка" (20 га.), "Старогорожене" (10 га.), "Виноградівка" (15 га.), "Доброкам’янка" (12 га.).

3. Ботанічний пам’ятник природи "Громоклеєвський" (10 га.).