Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/maspa/domains/tic.mk.ua/public_html/engine/modules/show.full.php on line 252 Арбузинський район
Отдых и туризм в Николаеве
Туристический Информационный Центр Николаева
Экскурсионные маршруты, базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТИЦМиколаївщина відома ⇒Арбузинський район

Арбузинський район

Арбузинський район розташовано в середній частині Центрального степу України і знаходиться в північно-західній частині Миколаївської області.

Площа Арбузинського району – 1 тис. кв. км, відстань від районного центру до м. Миколаєва складає 150 км. За площею район посідає 17 місце серед районів області. На території на протязі 35 км протікають річки Південний Буг, Корабельна, Мала Корабельна, Велика Корабельна, Арбузинка. Площа ставків становить 523 га. Площа лісових насаджень – 4109 га.

На території району знаходиться 1960 га земель природоохоронного призначення, які входять до складу регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя".

Арбузинський район межує з Братським, Вознесенським, Доманівським та Первомайськими районами Миколаївської області, на півночі – з Кіровоградською областю.

Загальна кількість населення 22,4 тис. чол..

На території району 30 населених пунктів, включаючи районний центр смт Арбузинку , смт Костянтинівку та 28 сіл.

Територія району має густу мережу ярів, балок та річкових долин. Ґрунти досить багаті на поживні речовини і потенціально родючі.

Клімат помірно-континентальний, переважно сухий.

Традиційно район відноситься до чисто сільськогосподарських районів.

В районі працюють 677 суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб, 65% з них зайнято в сфері торгівлі.

В районі налічується 560,27 км доріг з твердим покриттям, у тому числі дороги державного значення. По території району проходить залізниця, яка забезпечує рух у напрямках м. Одеси та м. Кіровограда.

Функціонує 19 мостів, 1 надземний перехід, 1 шляхопровід.

Працюють відділення Ощадного банку України, "Приват Банку", банку "Райфайзен Банк Аваль".

Функціонує 21 загальноосвітній навчальний заклад.

Структура закладів культури: клубів в районі - 21, бібліотек – 22, дитяча музична школа, дитячий будинок творчості.

В смт Арбузинці функціонує районний стадіон "Колос".

Пам’яток історії та культури – 33. Серед них помітне місце займає історичний ландшафт центру Буго-Гардiвської паланки Вiйська Запорозького, який визначається природно-геологiчними утвореннями магматичного та осадового походження рiзних геологiчних перiодiв.

Історичний ландшафтний центр розташований в каньйоні рiчки Пiвденний Буг на дiлянцi вiд поромної переправи до гирла рiчки Сухий Ташлик.

Серед архітектурних пам’ятників Арбузинського району слід згадати церкву Святого Миколая Чудотворця в селі Костянтинівна, що була збудована з дерева у 1799 році, а у 1844 році перебудована в кам'яну одно престольну. З 1906 року при ній починає діяти церковно-приходська школа.

Також вимагає уваги церква Різдва Пресвятої Богородиці, збудована у 1805 році. Ще однією пам’яткою церковної архітектури Арбузинського району є церква Успіня Пресвятої Божої Матері побудована у 1812 році з каменю.